Historia przemysłu maszynowego firmy Atmos rozpoczęła się w 1889 roku. Założycielami firmy byli Panowie: Suchy, Jouza i Cap. Od początku produkcja skupiała się na hucie oraz zakładzie produkcyjnym.

Po II Wojnie Światowej, w 1948 roku, fabryka została upaństwowiona i wcielona do Czechosłowackiego koncernu Skoda Pilzno.

W  latach 1987 – 1992 roku, wraz z rozwojem firmy, rozpoczęła się produkcja bloków śrubowych.

W 1992 roku, na skutek prywatyzacji Skoda Pilzno w posiadanie fabryki weszła firma spółka Liska and Kraus Compressors. Nowi właściciele nabyli prawa do marki Atmos i rozpoczęli prace rozwojowe nad produkowanymi kompresorami.

Jesienią 1993 nazwa firmy została zmieniona na ATMOS Chrást, s. r. o.

W 1994 roku firma ATMOS Chrást, s. r. o. wprowadziła na rynek 16 nowych modeli kompresorów przewoźnych i stacjonarnych. Kompresory te trafiły do produkcji seryjnej.

W latach 1994 – 1996 poszerzono ofertę o kolejnych 10 kompresorów przewoźnych i stacjonarnych oraz kompresorów do systemów hamulcowych wykorzystywanych w lokomotywach.

W latach 1997 – 1999 firma wdrożyła nową linię stacjonarnych kompresorów śrubowych Serii SEC. Kompresory projektowane były pod kątem obniżenia poziomu hałasu, znacznego wzrostu wydajności i energooszczędności, żywotności sprężarek.

Od roku 1998 rozpoczęła się produkcja kompresorów śrubowych przewoźnych serii PD i PDP, opartych o wysokoprężne silniki diesel: Deutz, Perkins i Daihatsu Vanguard. Skala eksportu sprężarek przewoźnych osiągnęła swoim zasięgiem cały świat.

W 2003 roku firma ATMOS Chrást, s. r. o. uruchomiona została linia produkcyjna przewoźnych agregatów prądotwórczych serii AT.

Firma ATMOS Chrást, s. r. o. cały czas prowadzi prace badawcze i na bieżąco wprowadza zarówno nowe produkty jak i drobne udoskonalenia w istniejących maszynach.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien